Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- OD Green Textured Abs
- Color:
- Green
Code: 4JK-KN1-STT220542-T220542
MPN: T220542
UPC: 849904063397
Product Info for S-TEC STT220542 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The S-TEC STT220542 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 26% Off!![]()
Purchase your new S-TEC STT220542 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
12" (30.48cm) overall. 7" (17.78cm) black finish sawback stainless clip point blade. OD green textured ABS handle. Synthetic guard. Green ABS belt sheath. Boxed.
Specifications for S-TEC STT220542 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | OD Green Textured Abs |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Green |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- S-TEC Fixed Blade