Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Handle Color:
- Gold And Silver Stainless
- Condition:
- New
- Color:
- Gold
Code: 4JK-KN2-STT271406RD-T271406RD
MPN: T271406RD
UPC: 849904003287
Product Info for S-TEC Heart Linerlock Gold A/O 3.25 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Heart Linerlock Gold A/O 3.25 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Heart Linerlock Gold A/O 3.25 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.5" (11.43cm) closed. 3.25" (8.26cm) gold TiNi coated stainless blade. Gold and silver stainless handle. Extended tang. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Heart Linerlock Gold A/O 3.25 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Gold And Silver Stainless |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.3 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gold |
Package Contents:
- S-TEC Heart Linerlock Gold A/O