Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Silver Nylon
- Condition:
- New
- Color:
- Silver
Code: 4JK-KN2-STT270192-T27019-2
MPN: T27019-2
UPC: 871373579451
Product Info for S-TEC Linerlock A/O STT270192 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Linerlock A/O STT270192 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock A/O STT270192 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish stainless blade. Silver nylon handle. Belt/cord cutter. Extended tang. Glass breaker. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Red and black skull handle artwork. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock A/O STT270192 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Silver Nylon |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Silver |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock A/O