Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 6 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN-STT2210592-T2210592
MPN: T2210592
UPC: 849904076229
Product Info for S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife
The S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
8.5" (21.59cm) closed. 6" (15.24cm) satin finish stainless clip point blade. Brown wood handle. Brown leather belt sheath. Boxed.
Specifications for S-TEC Hunting 6.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 6 in |
| Closed Length: | 8.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 0.64 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- S-TEC Folding Hunting Knife