Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Bead Blast Finish Stainless
- Condition:
- New
Code: 4JK-KN2-STT27033SL-T27033SL
MPN: T27033SL
UPC: 849904060822
Product Info for S-TEC Linerlock A/O BB 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Linerlock A/O BB 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock A/O BB 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4" (10.16cm) closed. 2.75" (6.99cm) bead blast finish stainless blade. Bead blast finish stainless handle. Belt/cord cutter. Extended tang. Glass breaker. Pocket clip.
Specifications for S-TEC Linerlock A/O BB 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Bead Blast Finish Stainless |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock A/O BB