Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Gray Titanium Finish Stainless
- Condition:
- New
- Color:
- Gray
Code: 4JK-KN2-STT271287-T271287
MPN: T271287
UPC: 849904056719
Product Info for S-TEC Wrench Linerlock A/O
The S-TEC Wrench Linerlock A/O is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new S-TEC Wrench Linerlock A/O from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 2.75" (6.99cm) gray titanium coated stainless blade. Gray titanium finish stainless handle. Extended tang. Thumb stud. Pocket clip. Wrench-shaped handle. Boxed.
Specifications for S-TEC Wrench Linerlock A/O:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Gray Titanium Finish Stainless |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- S-TEC Wrench Linerlock A/O