Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Nylon
- Condition:
- New
- Color:
- Pattern
Code: 4JK-KN2-STT270195-T27019-5
MPN: T27019-5
UPC: 871373579543
Product Info for S-TEC Linerlock A/O CF Pattern 3.50 in Carbon Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Linerlock A/O CF Pattern 3.50 in Carbon Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock A/O CF Pattern 3.50 in Carbon Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish stainless blade. Nylon handle. Belt/cord cutter. Extended tang. Glass breaker. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Carbon fiber pattern handle. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock A/O CF Pattern 3.50 in Carbon Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Handle Color: | Nylon |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Pattern |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock A/O CF Pattern