Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Handle Color:
- White Acrylic
- Condition:
- New
- Color:
- White
Code: 4JK-KN2-STT2733372-T273337-2
MPN: T273337-2
UPC: 849904032225
Product Info for S-TEC Stiletto Linerlock A/O
The S-TEC Stiletto Linerlock A/O is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Stiletto Linerlock A/O from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) mirror finish stainless blade. White acrylic handle. Stainless bolster(s). Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Stiletto Linerlock A/O:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | White Acrylic |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
Package Contents:
- S-TEC Stiletto Linerlock A/O