Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Nylon
- Condition:
- New
Code: 4JK-KN2-STT270161-T27016-1
MPN: T27016-1
UPC: 871373579413
Product Info for S-TEC Linerlock A/O 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Linerlock A/O 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock A/O 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) partially serrated stainless blade. Nylon handle. Extended tang. Thumb stud. Belt/cord cutter. Glass breaker. Pocket clip. Lanyard hole. Flame blade artwork. Flame and skull handle artwork. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock A/O 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Nylon |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.34 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock A/O