Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 6.75 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 4JK-KN1-STT22044-T22044
MPN: T22044
UPC: 849904021809
Product Info for S-TEC STT22044 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The S-TEC STT22044 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new S-TEC STT22044 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
12" (30.48cm) overall. 6.75" (17.15cm) satin finish stainless blade. Brown wood handle. Stainless guard and pommel. Black nylon belt sheath. Boxed.
Specifications for S-TEC STT22044 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 6.75 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Brown |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- S-TEC Fixed Blade