Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Synthetic
- Condition:
- New
Code: 4JK-KN2-STT271061-T27106-1
MPN: T27106-1
UPC: 849904021700
Product Info for S-TEC Linerlock A/O Flag STT271061 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Linerlock A/O Flag STT271061 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new S-TEC Linerlock A/O Flag STT271061 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) black finish stainless blade. Synthetic handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. USA flag handle artwork. Boxed.
Specifications for S-TEC Linerlock A/O Flag STT271061 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Synthetic |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.28 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Linerlock A/O Flag