Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Handle Color:
- Black And Silver Stainless
- Condition:
- New
Code: 4JK-KN2-STT272508BK-T272508BK
MPN: T272508BK
UPC: 849904071309
Product Info for S-TEC Cross Linerlock A/O 4.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Cross Linerlock A/O 4.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Cross Linerlock A/O 4.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 5" (12.7cm) closed. 4" (10.16cm) two-tone finish false edge stainless blade. Black and silver stainless handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Cross Linerlock A/O 4.00 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black And Silver Stainless |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.38 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- S-TEC Cross Linerlock A/O