Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Gold And Silver Tini Finish Stainless
- Condition:
- New
- Color:
- Gold
Code: 4JK-KN2-STT277288GD-T277288GD
MPN: T277288GD
UPC: 849904028631
Product Info for S-TEC Chain Linerlock A/O Gold 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The S-TEC Chain Linerlock A/O Gold 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new S-TEC Chain Linerlock A/O Gold 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Assisted opening. 4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) gold TiNi coated stainless blade. Gold and silver TiNi finish stainless handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for S-TEC Chain Linerlock A/O Gold 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | S-TEC |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Gold And Silver Tini Finish Stainless |
| Lock Type: | Linerlock |
| Condition: | New |
| Weight: | 0.4 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gold |
Package Contents:
- S-TEC Chain Linerlock A/O Gold