Tap Tap to Zoom
Unfortunately Truglo TG1410011 Longrange 1-12x 44mm Obj 3.54"-4.13" Eye Relief Black is not listed by OpticsForYou.You can also explore other items in the Riflescopes yourself to try and find the perfect replacement for you!
The Truglo TG1410011 Longrange 1-12x 44mm Obj 3.54"-4.13" Eye Relief Black is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new Truglo TG1410011 Longrange 1-12x 44mm Obj 3.54"-4.13" Eye Relief Black from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Truglo TG1410011 Longrange 1-12x 44mm Obj 3.54"-4.13" Eye Relief Black - The Truglo 1-12x44 Rifle Scope come with infrared recticle 1-12x with a 44mm diameter. Scope uses one CR2032 battery that is not included.
| Mfg Item Num: | Â TG1410011 |
| Supplier SKU: | Â 88908 |
| Category: | Â SCOPES |
| Magnification: | Â 1-12x |
| Objective: | Â 44mm |
| Field of View: | Â 7.3ft @ 100 yds |
| Eye Relief: | Â 3.54"-4.13" |
| Length: | Â 13.22" |
| Weight: | Â 21.46 oz |
| Finish: | Â Black |
| Reticle: | Â Red Crosshair |