Tap Tap to Zoom
- Application:
- Casual
- Color:
- Black
- Frame Color:
- Matte Black
- Size:
- Medium/Large
- Gender:
- Unisex
- Included Accessories:
- Case & Cleaning Cloth
- Lens Shape:
- Oval
- Lens Diameter:
- 63 mm
Code: WX-ERP-1006F
MPN: 1006F
UPC: 712316110099
Product Info for Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F
The Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
1006F: Wiley X Matte Black Replacement Frame Only (lenses are NOT included) for WileyX Romer 3 Interchangeable Sunglasses.
NSN #: 4240-01-513-4534
Related Items:
- Wiley X Romer-3 Interchangeable Lens Sunglasses w/ 3 Lens Set
- Wiley X Romer 3 Polarized Sun Glasses w/ Polarized Smoke Lenses 1005
- Wiley X Romer 3 Sunglasses Extra Lenses
- WileyX Romer 3 Smoke Polarized Extra Lenses 1005P
Specifications for Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Frame Color: | Matte Black |
| Color: | Black |
| Temple Length: | 128 mm |
| Included Accessories: | Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Oval |
| Size: | Medium/Large |
| Gender: | Unisex |
| Lens Diameter: | 63 mm |
| Distance Between Lenses: | 19 mm |
| Fit: | Standard |