Tap Tap to Zoom
Code: 5IC-TG4-PTGR39-4610-20
MPN: 4610-20
UPC: 718837646109
The Thompson Target HALO Bullseye 8in Reactive Splatter Targets 8.5x11 - 20 Pack is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Thompson Target HALO Bullseye 8in Reactive Splatter Targets 8.5x11 - 20 Pack from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
High contrast 8" bullseye for clear easy to see feedback on shot placement even from long distance. Great for rifle and pistol shooting. Better ink and thicker cardstock allow for a bolder image and a more pronounced splatter effect making all your shots easier to spot even from long range.
Forget rainbow colors revealed around the bullet hole. For the absolute best contrast down range HALO targets use an ultra bright white paper against high density dark black and red ink for finding your shot placement easier and at longer range. Choose Thompson HALO when you're shooting for the best reactive targets!
| Manufacturer: | Thompson Target |
| Color: | Black/Red |
| Fabric/Material: | Reactive Paper |
| Quantity: | 20 pack |
| Depth/Thickness: | 0.0045 in |
| Width: | 11 in |
| Height: | 8.5 in |
| Size: | Small |