Tap Tap to Zoom
Product Info for Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch
The Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
All Tacticon pistol and rifle magazine are equipped with a removable retention strap and can be attached to any piece of your equipment that accepts MOLLE.
Specifications for Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch:
| Manufacturer: | Tacticon Armament |
| Height: | 5.75 in |
| Width: | 2.5 in |
| Size: | Double |
| Fabric/Material: | 500D Nylon |
| Length: | 6 in |
| Gun Type: | Rifle, Pistol |
| Weight: | 6.2 oz |
Features of Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch
- Removable retention straps.
- Molle gear straps.
- Drain hole.
Package Contents:
- Tacticon Armament Rifle & Pistol Double Mag Pouch