Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Jade
Code: P79-KN-WE19022F4-WE19022-F4
MPN: WE19022-F4
UPC: 763416240476
Product Info for We Knife Co Ltd Snick Framelock Jade
The We Knife Co Ltd Snick Framelock Jade is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 29% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Snick Framelock Jade from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless blade. Black titanium handle with jade G10 onlay. Extended tang. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Snick Framelock Jade:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.4 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Jade |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Snick Framelock Jade