Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.9 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Handle Material:
- Titanium
- Blade Finish:
- Satin
- Handle Color:
- Grey
Code: P79-KN-C2103B-WE18062X1
MPN: WE18062X1
UPC: 763416240728
Product Info for We Knife Co Ltd Elementum Folding Knife
The We Knife Co Ltd Elementum Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 15% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Elementum Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for We Knife Co Ltd Elementum Folding Knife:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 2.9 in |
| Closed Length: | 4.02 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Overall Length: | 6.98 in |
| Handle Material: | Titanium |
| Blade Finish: | Satin |
| Handle Color: | Grey |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 1.25 in |
| Height: | 1.25 in |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Elementum Folding Knife