Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: P79-KN-WE22008A1-WE22008A-1
MPN: WE22008A-1
UPC: 763416246362
Product Info for We Knife Co Ltd Merata Framelock Black Ti
The We Knife Co Ltd Merata Framelock Black Ti is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 15% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Merata Framelock Black Ti from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless trailing point blade. Black stonewash finish titanium handle. Extended tang. Pocket clip. Lanyard hole. Limited edition of 205 pieces. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Merata Framelock Black Ti:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Merata Framelock Black Ti