Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- TI
Code: P79-KN-WE22008A2-WE22008A-2
MPN: WE22008A-2
UPC: 763416246379
Product Info for We Knife Co Ltd Merata Framelock Gray Ti
The We Knife Co Ltd Merata Framelock Gray Ti is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 15% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Merata Framelock Gray Ti from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish CPM-20CV stainless trailing point blade. Gray stonewash finish titanium handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Limited edition of 205 pieces. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Merata Framelock Gray Ti:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | TI |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Merata Framelock Gray Ti