Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.1 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Handle Material:
- Titanium
- Blade Finish:
- Black Stonewashed
- Handle Color:
- Black
- Color:
- Black
Code: P79-KN-WE190722-WE190722
MPN: WE190722
UPC: 763416240278
Product Info for We Knife Co Ltd Roxi 3 Folding Knife
The We Knife Co Ltd Roxi 3 Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 11% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Roxi 3 Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for We Knife Co Ltd Roxi 3 Folding Knife:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.1 in |
| Closed Length: | 4.09 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Overall Length: | 7.2 in |
| Handle Material: | Titanium |
| Blade Finish: | Black Stonewashed |
| Handle Color: | Black |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 1.65 in |
| Width: | 3.45 in |
| Height: | 1.65 in |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Roxi 3 Folding Knife