Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: P79-KN-WE200433-WE20043-3
MPN: WE20043-3
UPC: 763416240315
Product Info for We Knife Co Ltd Smooth Sentinel Framelock WE200433
The We Knife Co Ltd Smooth Sentinel Framelock WE200433 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 20% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Smooth Sentinel Framelock WE200433 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless blade. Black titanium handle with Cuibourita wood onlay. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Smooth Sentinel Framelock WE200433:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Smooth Sentinel Framelock