Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Stonewash Finish Stainless
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: UZI-KN-UZKFDROR01-UZK-FDR-OR01
MPN: UZK-FDR-OR01
UPC: 024718514642
Product Info for UZI Occam's Razor Framelock SW
The UZI Occam's Razor Framelock SW is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new UZI Occam's Razor Framelock SW from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stonewash finish stainless blade. Black stonewash finish stainless handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for UZI Occam's Razor Framelock SW:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Razor |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Stonewash Finish Stainless |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- UZI Occam's Razor Framelock SW