Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Red
Code: P79-KN-WE22008BDS1-WE22008B-DS1
MPN: WE22008B-DS1
UPC: 763416246416
Product Info for We Knife Co Ltd Merata Framelock Nebula WE22008BDS1
The We Knife Co Ltd Merata Framelock Nebula WE22008BDS1 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 15% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Merata Framelock Nebula WE22008BDS1 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) Damascus steel trailing point blade. Flame anodized titanium handle with Nebula Fat carbon fiber inlay. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Limited edition of 205 pieces. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Merata Framelock Nebula WE22008BDS1:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.64 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Merata Framelock Nebula