Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Carbon Fiber
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: UZI-KN-UZKFDROR03-UZK-FDR-OR03
MPN: UZK-FDR-OR03
UPC: 024718514666
Product Info for UZI Occam's Razor Framelock CF
The UZI Occam's Razor Framelock CF is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new UZI Occam's Razor Framelock CF from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stainless blade. Black carbon fiber handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for UZI Occam's Razor Framelock CF:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Knife Application: | Razor |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Carbon Fiber |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- UZI Occam's Razor Framelock CF