Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green Sculpted G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Green
Code: UZI-KN-UZKAXL1-UZK-AXL-1
MPN: UZK-AXL-1
UPC: 810112980851
Product Info for UZI Axis Lock Clip Point
The UZI Axis Lock Clip Point is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new UZI Axis Lock Clip Point from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.75" (9.53cm) stonewash and satin finish 8Cr13MoV stainless clip point blade. Green sculpted G10 handle. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for UZI Axis Lock Clip Point:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green Sculpted G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- UZI Axis Lock Clip Point