Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black Stainless
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- G10
Code: UZI-KN-UZKFDROR02-UZK-FDR-OR02
MPN: UZK-FDR-OR02
UPC: 024718514659
Product Info for UZI Occam's Razor Framelock G10
The UZI Occam's Razor Framelock G10 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new UZI Occam's Razor Framelock G10 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3.5" (8.89cm) black stainless blade. Black stainless handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for UZI Occam's Razor Framelock G10:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Razor |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black Stainless |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | G10 |
Package Contents:
- UZI Occam's Razor Framelock G10