Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Tan G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: UZI-KN-UZKAXL2-UZK-AXL-2
MPN: UZK-AXL-2
UPC: 810112980868
Product Info for UZI Axis Lock Drop Point
The UZI Axis Lock Drop Point is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new UZI Axis Lock Drop Point from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash and satin finish partially serrated 8Cr13MoV stainless drop point blade. Tan G10 handle. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for UZI Axis Lock Drop Point:
| Manufacturer: | UZI |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Tan G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- UZI Axis Lock Drop Point