Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
Code: 1A7-KN-YH394-112
MPN: YH394 112
UPC: 871373572384
Product Info for Yellowhorse Custom Buck 112 Lockback Krak
The Yellowhorse Custom Buck 112 Lockback Krak is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 26% Off!![]()
Purchase your new Yellowhorse Custom Buck 112 Lockback Krak from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish 420HC stainless clip point blade. Ebony wood handle. Brass bolster(s). Blade etching. Kraken artwork on bolster and blade. Black leather belt sheath. Boxed.
Specifications for Yellowhorse Custom Buck 112 Lockback Krak:
| Manufacturer: | Yellowhorse |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Yellowhorse Custom Buck 112 Lockback Krak