Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Jade Textured G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Jade
Code: 21T-KN-STAT119NAT-PKT-FS-NAT
MPN: PKT-FS-NAT
UPC: 810054321811
Product Info for StatGear Pocket Samurai Linerlock Jade 3.00 in Folding Knife
The StatGear Pocket Samurai Linerlock Jade 3.00 in Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new StatGear Pocket Samurai Linerlock Jade 3.00 in Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black finish D2 tool steel tanto blade. Jade textured G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Comes in a cardboard tube.
Specifications for StatGear Pocket Samurai Linerlock Jade 3.00 in Folding Knife:
| Manufacturer: | StatGear |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Knife Application: | Pocket Knife |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Jade Textured G10 |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Jade |
Package Contents:
- StatGear Pocket Samurai Linerlock Jade