Tap Tap to Zoom
Unfortunately Glock KS17481 81 Field Knife/Saw Spring Steel Phosphate Treated Clip Point Sand is not listed by OpticsForYou.You can also explore other items in the Knives yourself to try and find the perfect replacement for you!
The Glock KS17481 81 Field Knife/Saw Spring Steel Phosphate Treated Clip Point Sand is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts !![]()
Purchase your new Glock KS17481 81 Field Knife/Saw Spring Steel Phosphate Treated Clip Point Sand from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Glock KS17481 81 Field Knife/Saw Spring Steel Phosphate Treated Clip Point Sand - In addition to the convincing characteristics of the FM78, the field knife 81 is equipped with a sturdy saw at the back of the blade. With safety sheath.
| Mfg Item Num: | Â KS17481 |
| Supplier SKU: | Â 39791 |
| Category: | Â KNIVES |
| Type: | Â Field Knife w/Saw |
| Blade Type: | Â Clip Point |
| Blade Length: | Â 6.5" |
| OAL: | Â 11.4" |
| Blade Material: | Â Spring Steel HRC55 Phosphate-Treated |
| Handle Description: | Â Polymer Sand |
| Weight: | Â 7.13 oz |
| Sheath: | Â Sand Polymer |
| Edge Type: | Â Serrated |