Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4.13 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
Code: 37U-KN-BTKT2301B-BT2301B
MPN: BT2301B
UPC: 799174101780
Product Info for Bestech Knives Keen II Framelock CF
The Bestech Knives Keen II Framelock CF is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 31% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Keen II Framelock CF from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5.63" (14.3cm) closed. 4.13" (10.49cm) stonewash and satin finish S35VN stainless clip point blade. Carbon fiber handle with titanium back handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Keen II Framelock CF:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 4.13 in |
| Closed Length: | 5.63 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Keen II Framelock CF