Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Blue-Gray G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
Code: 37U-KN-BTKMK01C-BMK01C
MPN: BMK01C
UPC: 799174101049
Product Info for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01C
The Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01C is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 18% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01C from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash and satin finish D2 tool steel blade. Blue-Gray G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock BTKMK01C:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Handle Color: | Blue-Gray G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.22 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Bestech Knives Bestechman Dundee Linerlock