Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Color:
- White
Code: 1A7-KN-YH386-110MAMMOTHHBIRD
MPN: YH386-110 MAMMOTH HBIRD
UPC: 871373570007
Product Info for Yellowhorse Custom Buck 110 Mammoth
The Yellowhorse Custom Buck 110 Mammoth is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 25% Off!![]()
Purchase your new Yellowhorse Custom Buck 110 Mammoth from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.88" (12.4cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish 420HC stainless clip point blade. Natural mammoth tooth handle. Brass bolster(s). Blade etching. Hummingbird bolster etching. Black leather belt sheath. Boxed.
Specifications for Yellowhorse Custom Buck 110 Mammoth:
| Manufacturer: | Yellowhorse |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 124 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Yellowhorse Custom Buck 110 Mammoth