Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
Code: 1A7-KN-YH419
MPN: YH419
UPC: 871373591880
Product Info for Yellowhorse Custom Buck 110 Lockback YH419
The Yellowhorse Custom Buck 110 Lockback YH419 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 27% Off!![]()
Purchase your new Yellowhorse Custom Buck 110 Lockback YH419 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.88" (12.4cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish 420HC stainless clip point blade. Mammoth tooth handle. Brass bolster(s). Elk blade and bolster artwork. Black leather belt sheath. Boxed.
Specifications for Yellowhorse Custom Buck 110 Lockback YH419:
| Manufacturer: | Yellowhorse |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 124 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Yellowhorse Custom Buck 110 Lockback