Tap Tap to Zoom
Product Info for Wise Promotional Super Value Boat Seat
The Wise Promotional Super Value Boat Seat is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts Up to 13% Off!![]()
Purchase your new Wise Promotional Super Value Boat Seat from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Wise 3312 Camo Boat seat features injection molded plastic frame, 500 denier cordura, high compression foam padding, and aluminum hinge
Specifications for Wise Promotional Super Value Boat Seat:
| Manufacturer: | Wise |
| Seat Type: | Foam Seat |
| Fabric/Material: | Marine grade vinyl |
| Width: | 15.75 in |
| Height: | 18 in |
| Length: | 16 in |
| Weight: | 26 oz |
| Depth/Thickness: | 16.25 in |
Features of Wise Promotional Super Value Boat Seat
- Injection Molded Plastic Seat Frame
- High Compression Foam Padding
- 500 denier cordura fabric aluminum hinges
Package Contents:
- Wise Promotional Super Value Boat Seat