Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5 in
- Overall Length:
- 7 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Synthetic
- Color:
- Black
Code: WQ-KN1-G31003754-31-003754
MPN: 31-003754
UPC: 013658159365
Product Info for Winchester XP Modern Saw
The Winchester XP Modern Saw is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Winchester XP Modern Saw from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
7" (17.78cm) overall. 5" (12.7cm) satin finish stainless blade. Black synthetic handle. Full tang. Black nylon belt sheath. Clam packed.
Specifications for Winchester XP Modern Saw:
| Manufacturer: | Winchester |
| Blade Length: | 5 in |
| Overall Length: | 7 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Synthetic |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 17.78 cm |
Package Contents:
- Winchester XP Modern Saw