Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Blue
Code: P79-KN-WE20078B2-WE20078B-2
MPN: WE20078B-2
UPC: 763416241350
Product Info for We Knife Co Ltd Press Check Framelock Blue WE20078B2
The We Knife Co Ltd Press Check Framelock Blue WE20078B2 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 37% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Press Check Framelock Blue WE20078B2 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.13" (7.95cm) bead blast finish CPM-20CV stainless drop point blade. Gray titanium handle with black and blue G10 inlay. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Press Check Framelock Blue WE20078B2:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.13 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.62 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Blue |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Press Check Framelock Blue