Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: P79-KN-WE220051-WE22005-1
MPN: WE22005-1
UPC: 763416244054
Product Info for We Knife Co Ltd High-Fin Framelock Black
The We Knife Co Ltd High-Fin Framelock Black is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 15% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd High-Fin Framelock Black from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless blade. Black stonewash finish titanium handle. Thumb stud. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd High-Fin Framelock Black:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd High-Fin Framelock Black