Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Damascus
Code: P79-KN-WE20061BDS1-WE20061B-DS1
MPN: WE20061B-DS1
UPC: 763416240711
Product Info for We Knife Co Ltd Beacon Framelock Damascus
The We Knife Co Ltd Beacon Framelock Damascus is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 33% Off!![]()
Purchase your new We Knife Co Ltd Beacon Framelock Damascus from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) blade. Black stonewash finish titanium handle. Extended tang. Pocket clip. Hakkapella Damasteel blade. Boxed.
Specifications for We Knife Co Ltd Beacon Framelock Damascus:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.38 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Damascus |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Beacon Framelock Damascus