Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4.13 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Orange G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Orange
Code: WU-KN-WAL50863-50863-US
MPN: 5.0863-US
UPC: 871373574548
Product Info for Walther HBF2 Linerlock
The Walther HBF2 Linerlock is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Walther HBF2 Linerlock from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5.13" (13.03cm) closed. 4.13" (10.49cm) satin finish D2 tool steel blade. Orange G10 handle. Pocket clip. Orange nylon belt sheath. Boxed with hanging tab.
Specifications for Walther HBF2 Linerlock:
| Manufacturer: | Walther |
| Blade Length: | 4.13 in |
| Closed Length: | 5.13 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Orange G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.58 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Walther HBF2 Linerlock