Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Overall Length:
- 7.75 in
- Handle Color:
- Black
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Black
Code: 32N-KN1-VZ03002IWB-002-19-03-002-IWB
MPN: 002-19-03-002-IWB
UPC: 871373583427
Product Info for VZ Grips Executive Hydra Black G10 IWB
The VZ Grips Executive Hydra Black G10 IWB is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals $3.11 Off!![]()
Purchase your new VZ Grips Executive Hydra Black G10 IWB from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
7.75" (19.69cm) overall. 3.75" (9.53cm) double edge blade. Lanyard hole. One piece G10 construction. Sheath also fits in the waist band. Black leather belt sheath. Clam packed.
Specifications for VZ Grips Executive Hydra Black G10 IWB:
| Manufacturer: | VZ Grips |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Overall Length: | 7.75 in |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Handle Color: | Black |
| Weight: | 0.2 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Black |
| Length: | 19.69 cm |
Package Contents:
- VZ Grips Executive Hydra Black G10 IWB