Tap Tap to Zoom
- Hat Size, US:
- One Size
- Color:
- Black
Code: VXL-H2-88006-CAP005
MPN: CAP005
UPC: 052762050205
Product Info for Vexilar Stocking EMB Logo Cap
The Vexilar Stocking EMB Logo Cap is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 23% Off!![]()
Purchase your new Vexilar Stocking EMB Logo Cap from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
This cap should keep those ears and head warm while still looking good.
Specifications for Vexilar Stocking EMB Logo Cap:
| Manufacturer: | Vexilar |
| Gender: | Male |
| Hat Size, US: | One Size |
| Hat Style: | Cap |
| Color: | Black |
| Application: | Outdoor |
| Fabric/Material: | 100% Acrylic |
| Weight: | 0.14 lb |
| Length: | 8 |
| Height: | 1 in |
| Width: | 7 in |
Features of Vexilar Stocking EMB Logo Cap:
- Approximately 12 long, 2-ply fabric for extra warmth, adjustable roll cuff and stitched top
- Vexilar embroidered logo
- One size fits most
Package Contents:
- Vexilar Stocking EMB Logo Cap