Tap Tap to Zoom
- Hat Size, US:
- One Size
- Color:
- Black
- Additional Features:
- No
Code: VXL-BNE-405169-CAP018
MPN: CAP018
UPC: 052762152008
Product Info for Vexilar Cuffed Knit Hat W/Pom
The Vexilar Cuffed Knit Hat W/Pom is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Vexilar Cuffed Knit Hat W/Pom from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Keep warm and look stylish while fishing or having fun in the cold elements. This cuffed knit features Vexilar's classic red, white and black colors with logo and a pom on top.
Specifications for Vexilar Cuffed Knit Hat W/Pom:
| Manufacturer: | Vexilar |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Hat Size, US: | One Size |
| Hat Style: | Hat |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 100% Acrylic |
| Additional Features: | No |
| Weight: | 0.02 oz |
| Activity/Occasion: | Outdoor |
| Length: | 9 ft |
| Width: | 7 in |
| Height: | 2 in |
Package Contents:
- Vexilar Cuffed Knit Hat W/Pom