Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Brown G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Brown
Code: 12Z-KN-VR502-T-502
MPN: T-502
UPC: 818881005027
Product Info for Vargo Sobata 815 Linerlock
The Vargo Sobata 815 Linerlock is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Vargo Sobata 815 Linerlock from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) blade. Brown G10 handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Sintered titanium ceramic silver alloy drop point blade. Boxed.
Specifications for Vargo Sobata 815 Linerlock:
| Manufacturer: | Vargo |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Brown G10 |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Vargo Sobata 815 Linerlock