Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: 12Z-KN-VR501-T-501
MPN: T-501
UPC: 818881005010
Product Info for Vargo Sobata 799 Linerlock
The Vargo Sobata 799 Linerlock is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Vargo Sobata 799 Linerlock from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) blade. Black G10 handle. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Sintered titanium ceramic silver alloy modified sheepsfoot blade. Boxed.
Specifications for Vargo Sobata 799 Linerlock:
| Manufacturer: | Vargo |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black G10 |
| Weight: | 0.24 lb |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Vargo Sobata 799 Linerlock