Tap Tap to Zoom
- Included Accessories:
- Attached carabiner
- Blade Material:
- Steel
- Package Type:
- Header Card
- Width:
- 2.5 in
- Length:
- 3.6 in
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
Code: WM-M3-20-02989-1156810
MPN: 1156810
UPC: 661120262947
Product Info for UST Sasquatch Tool A Long
The UST Sasquatch Tool A Long is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 30% Off!![]()
Purchase your new UST Sasquatch Tool A Long from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
This stainless steel multi-tool is perfect for small jobs to accomplish a variety of tasks outdoors or on the go. The included carabiner makes it easily accessible on your gear, belt, bags, and more. Included on the Sasquatch Tool A Long: hex wrenches, bottle opener, cord cutter, 1 inch ruler, flat head screwdriver, Phillips head screwdriver, butterfly wrench, and can opener.
Specifications for UST Sasquatch Tool A Long:
| Manufacturer: | UST |
| Included Accessories: | Attached carabiner |
| Blade Material: | Steel |
| Weight: | 1.2 oz |
| Package Type: | Header Card |
| Width: | 2.5 in |
| Length: | 3.6 in |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Overall Length: | 3.5 in |
Features of UST Sasquatch Tool A Long:
- Hex wrench, bottle opener, cord cutter, ruler (1 inch), flat head screwdriver, Philips head screwdriver, butterfly wrench and can opener
Package Contents:
- UST Sasquatch Tool A Long