Tap Tap to Zoom
- Included Accessories:
- Attached carabiner
- Blade Material:
- Steel
- Additional Features:
- Ruler (1.25 inch), flat head screwdriver, bottle opener, file and 5 position hex wrench
- Package Type:
- Header Card
- Width:
- 1.5 in
- Length:
- 3.25 in
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
Code: WM-M3-20-02756-1146758
MPN: 1146758
UPC: 661120262855
Product Info for UST Micro Dog Tool A Long
The UST Micro Dog Tool A Long is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 38% Off!![]()
Purchase your new UST Micro Dog Tool A Long from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Handy stainless-steel multi-tool that is pocket sized and designed to go anywhere with yyou. The attached carabiner makes this tool easily accessible on your gear, belt loop, bags, and more. Includes, ruler, flat head screwdriver, bottle opener, file and hex wrenches.
Specifications for UST Micro Dog Tool A Long:
| Manufacturer: | UST |
| Included Accessories: | Attached carabiner |
| Blade Material: | Steel |
| Weight: | 0.8 oz |
| Additional Features: | Ruler (1.25 inch), flat head screwdriver, bottle opener, file and 5 position hex wrench |
| Package Type: | Header Card |
| Width: | 1.5 in |
| Length: | 3.25 in |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Overall Length: | 3 in |
Package Contents:
- UST Micro Dog Tool A Long