Tap Tap to Zoom
New Product
- Illumination Color:
- Red
- Finish:
- Matte Black
- Color:
- Black
- Illumination Type:
- LED
Code: TJ-RS-RSRA13-100813
MPN: 100813
UPC: 719307624085
Product Info for Trijicon ACOG/RCR 4x32mm Riflescopes
The Trijicon ACOG/RCR 4x32mm Riflescopes is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 28% Off!![]()
Purchase your new Trijicon ACOG/RCR 4x32mm Riflescopes from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
TRJ 100813 ACOG 4X32 3.25 MOA RED DOT -
Specifications for Trijicon ACOG/RCR 4x32mm Riflescopes:
| Manufacturer: | Trijicon |
| Objective Lens Diameter: | 32 mm |
| Magnification: | 4 x |
| Illumination Color: | Red |
| Finish: | Matte Black |
| Field of View, Linear: | 7 ft at 100 yds |
| Eye Relief: | 1.5 in |
| Color: | Black |
| Illumination Type: | LED |
| Caliber: | 5.56x45mm NATO, .223 Remington |
| Fabric/Material: | Forged Aluminum |
| Water Resistance Level: | Waterproof |
| Gun Type: | Rifle |
TRJ 100813 ACOG 4X32 3.25 MOA RED DOT